Zamierzenia z zakresu budownictwa nie zawsze idą jak po maśle. Bynajmniej nie zawsze i nie w każdym wypadku parcela, na której ma wznieść się dom nadawać może się od razu do wkroczenia ekipy budowlanej. Bywa również i tak, że należy ją przed wkroczeniem budowlanych ponadplanowo spreparować i doprowadzić ją do porządku. W zasadzie nie idzie wyłącznie o uzbrojenie gruntu choć dostępność mediów na działce jest jednakże niewątpliwym plusem. Realia glebowe na różnego rodzaju terenach mogą się poważnie różnić. Okazyjnie nieodzowne może być ustabilizowanie terenu, na którym ma zostać wybudowana budowla. W związku z tym może zajść potrzeba niwelacji albo nawiezienia znaczniejszej miary ziemi lub kruszywa.

rozbiórki Siemianowice, Piekary itp.Niefortunnie czasem przed wybudowaniem kolejnego obiektu należy pozbyć się z parceli jakiejś starej budowli jaka aktualnie się na niej mieści. Dosyć często taka działka z jakimś zrujnowanym obiektem jest mniej droga niż taka całkiem pusta. Na wstępie nieodzowne jest pozyskanie pozwolenia na demolkę tego rodzaju konstrukcji. Po dostaniu akredytacji da się przedsięwziąć roboty wyburzeniowe. W większości wypadków dewastacje dokonują się z używaniem dużych machin budowlanych, do jakich zakwalifikować da się spychacze oraz ładowarki przystosowane do prowadzenia robót rozbiórkowych. Na mniejsze domy taka strategia demolki jest dostateczna. Niestety w przypadku rozleglejszych budynków, szczególnie takich postindustrialnych, których nie brakuje w województwie śląskim konieczne jest zastosowanie metod pirotechnicznych, jakie są bardziej skuteczne (a także efektowne) jednakże do ich przeprowadzenia nieodwołalna jest firma z należytym zbiorem pełnomocnictw i praktyki.

Zniszczona konstrukcja pozostawia po sobie dużo gruzu co pociąga za sobą konieczność jego usunięcia z terenu spodziewanej inwestycji. Odbiór gruzu na wysypisku jest dość kosztowny, aczkolwiek częstokroć może się on przydać do utwierdzenia placu pod następną inwestycję, względnie niejednokrotnie da się natrafić w ogłoszeniach lokalnych na anonse o chęci otrzymania gruzu dla utwardzenia parceli.