Organizacja przyjęć i imprez to domena ekstrawertyków. Uwielbiają oni przebywać w otoczeniu innych osób, szczególnie jeśli są w centrum uwagi oraz promieniują w tłumie jak gwiazda. Jednak przygotowanie imprezy związane jest wpierw ze licznymi przygotowaniami, a często również z wydatkami. Idealny organizator imprez ma jednakże z pewnością opracowaną strategię jak poradzić sobie ze wszystkimi obowiązkami. Ukoronowaniem tego wysiłku ma być wprawdzie skierowana na nim koncentracja, plotki, a nieraz może nawet błysk zazdrości w oczach kogoś, na kim chciałoby się zrobić jakieś wrażenie.

Sprzątanie

Najbardziej przyziemną rzeczą dotyczącą zorganizowania imprezy jest jednak niestety porządkowanie pod imprezą. Dom ma się przecież wręcz błyszczeć. Zawistna przyjaciółka z pewnością dostrzeże nie starty kurz na poręczy lub plamę na dywanie. Warto zatem przeznaczyć temu monotonnemu zajęciu parę godzin. Nie trzeba od razu produkować się jak na powitanie Perfekcyjnej Pani Domu, ale jakieś pozory potrzeba zachować.

Gotowanie i przygotowanie potraw

Kolej na gotowanie. Na pewno każdy ma jakiś określony repertuar dań, które gotuje na uroczystości. Jeśli ktoś miałby ochotę na eksperymenty, to lepiej przetestować przepisy zawczasu, żeby dania nie okazały się totalną katastrofą, której nikt nie będzie chciał spróbować. Przeważnie jednakże lepiej ugotować coś, co umie się zrobić z zamkniętymi oczami, nawet gdyby nie spowodowało to nadmiernego entuzjazmu. Przynajmniej wszyscy coś zjedzą i nie odejdą głodni.

Nakrycie stołu

Również stół powinien być przygotowany idealnie. Pora wyciągnąć komplet obiadowy przechowywany na szczególne okazje i czysty obrus. Komplet obiadowy musisz najpierw skrupulatnie umyć, a sztućcom nadać połysk, żeby nie objawiło się, że gość otrzyma brudny nóż. W centrum stołu postaw wazon – jest niezmiernie realne, iż przynajmniej jedna spośród przybyłych osób wykaże się świadomością umysłu i przyniesie choć symboliczną wiązankę kwiatów, z którymi będzie trzeba coś zrobić (tzn. włożyć do wazonu).

Czas na imprezę!

Na koniec ubierz się odświętnie oraz wyczekuj na gości. Pozostaje wówczas mieć nadzieję, że te długie godziny, które spędziło się na sprzątaniu, lataniu po sklepach, gotowaniu i pozostałych rzeczach, przełożą się na sukces w towarzystwie.